Tüm Sürücüleri Yedekleme Programı

Double Driver İndir (Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar)

Tüm sürücüleri yedekleme ve geri yükleme programı! Bilgisayara yüklediğiniz sürücülerin bir kopyasını oluşturun.

Windows işletim sisteminin en çok baş ağrıtan kısımlarından biri her cihaz ve her donanım için bir sürücü yüklemek zorunda olmamız. Sürücülerin zamanla sürekli yeni sürümleri çıkıyor ve güncellenmesi gerekiyor. Çünkü eğer güncellenmez ise çeşitli hatalara ve sorunlara yol açıyor. Fakat bazen güncellenmesi başlı başına problemlere yol açıyor. Çünkü ortaya çeşitli uyum ve uyumsuzluk sorunları çıkabiliyor.

İşte tüm bu baş ağrıtan ve zahmetli sürücü yükleme işlemlerinden kurtulmak için Double Driver adlı yazılımdan yararlanabilirsiniz.

Double Driver Nedir ve Neye Yarar?

Double Driver programı Windows işletim sisteminde yüklü olan bütün sürücülerin bir yedeğini alarak saklar.

İlerde bir gün mesela bilgisayara format attıktan sonra yani Windows’u sıfırladıktan sonra belirli sürücüleri arayıp bulmak yerine, daha önce almış olduğunu sürücülerin yedeğini geri yükleyerek bu dertten kurtulabilirsiniz.

Sürücüleri arayıp doğru sürümü bulmak her zaman mümkün olmayabilir. Yanlış yüklenen sürücüler sistemde arızalara neden olur. Dolayısıyla Double Driver programı hayatımızı kolaylaştıran yazılımlardan biridir.

Double Driver Kullanımı Resimli Anlatım

Tüm Sürücüleri Yedekleme Programı

Programın kullanıcı arayüzünde yüklediğiniz bütün sürücüler eksiksiz olarak görünür ve her birinin versiyon, tarih, ağ sağlayıcı ve iletişim bilgileri verilir.

Double Driver aslında bir yedekleme aracıdır ve diğer yedekleme araçlarıyla aynı mantıkta çalışır. Böylece yeni bir bilgisayar satın aldığınızda bile eski sürücüleri toptan yükleyerek sisteminizin eskisi gibi çalışmasını sağlar.

Programın ana penceresi yukarıdaki ekran görüntüsü resminde verilmiştir. Buradan öncelikle Scan Current System butonuna tıklayın. Böylece bilgisayarınızı tarayarak kullandığınız tüm sürücüleri liste halinde gösterecek. Bu listede yedeğini almak istediğiniz sürücülerin kutusunu tek tek işaretleyin.  Ardından Backup Now yazan butona tıklayın. İşte hepsi bu kadar basit.

Bu programı kullanmak için bazı bilgilere ihtiyacınız olacak. Fakat çevrim içi bilgilere göz atarak bazı işlemleri arayüz üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Söz konusu sistem sürücülerini kullanmak ve yönetmek olduğu zaman, Double Driver kesinlikle iyi ki kullanmışım diyeceğiniz programlardan biridir.

Double Driver yazılımının lisansı ücretsizdir ve hem 32-bit hem de 64-bit sistemlerle uyumludur.

Budy Setiawan Kusumah adlı firmanın ürettiği, boyut 2.1 MB ve dili İngilizce olan bu programı aşağıdan yükleyebilirsiniz.

Double Driver İndirmek İçin Tıklayınız.

Eğer Double Driver programını resmi sitesinden indirmek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: