eraser kalıcı dosya silme programı

Eraser İndir (Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar)

Eraser ile dosyaları ve klasörleri sonsuza kadar silin!

Bilgisayarda Windows işletim sisteminin silme işlemi aslında silinen şeyleri tam olarak silmez. Sadece bu dosyayı sizin görmenizi engeller. Yani dosyayı gizli yerlerde sizden saklar. Fakat bu dosyanın sabit diskte (HDD) tutulduğu yerin üzerine başka bir veri yazılmadığı müddetçe, silinen bu dosya kolayca geri getirilebilir. Ayrıca bu dosyalar tamamen silinmediği için sabit diskte boşu boşuna yer kaplar ve bilgisayarın performansını bile riske atar.

eraser kalıcı dosya silme programı

Eraser Nedir Neye Yarar?

Eraser programı böyle durumlarda oldukça faydalıdır çünkü silmeye çalıştığınız dosyaları kalıcı olarak yani tamamen bilgisayardan siler. Eraser programının asıl avantajı ise bir dosyayı sildikten sonra artık hiçbir veri kurtarma programıyla bu dosyanın geri getirilememesi. Çünkü sildiği dosyaların harddiskte tutulduğu üzerine önceden programlanmış veri şablonlarını yazar ve bu eşsiz özelliği ile rakiplerinden ayrılır.

Eraser programının zaman planlayıcısı da bulunuyor. Bu özelliğini kullanarak istediğiniz tarihlerde silme işleminin otomatik gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Programın kullanıcı arayüzünde hem otomatik hem de el yordamıyla yani manuel işlem seçenekleri sunuluyor.

eraser Zaman ayarlı otomatik silme işlemleri

Eraser Kullanımı

Eraser programının dosyaları ve klasörleri silmek için çeşitli algoritmaları bulunuyor. Toplam 13 algoritma arasından birini seçmeniz gerekiyor. Default file erasure method yazısının sağındaki açılır menüden algoritma seçebilirsiniz. Buradaki seçenekler arasında parantez içinde gösterilen passes sayısı arttıkça, silme işleminin süresi da uzar. Arayüzdeki görevlerin nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız veya karıştırırsanız, yardım dosyasındaki kapsamlı bilgilere göz atabilirsiniz. Silme işlemi biraz uzun sürer çünkü geri dönüşümü imkansız olacak şekilde silmek için uğraşır. Programın arayüzü çok şık değil ve tasarım ödülü falan asla alamaz ama kullanımı kolaylaştırmak ve pratik hale getirmek için dizayn edilmiştir.
Eraser klasör veya dosya silmek için güvenilir ve sağlam bir yazılımdır. Ufak tefek şikayetleri bir kenara bırakacak olursak, bu dosya yok edici program gerçekten güçlü bir icattır.
Not: Yaptığım testte Eraser programı 1GB boyutundaki bir dosyayı 10 dakikada sildi. Bu size fazlaymış gibi gelebilir ama aslında mükemmel bir hıza sahip. Çünkü silmek için en güvenilir algoritmayı seçtim ve normalde çok daha uzun sürmesi gerekirdi. Şahsen ben daha hızlısını görmedim.
Lisans: Ücretsiz
Üretici: The Eraser Project
Boyut: 55.8 MB
Arayüz: İngilizce
Sistem:Windows

Eraser İndirmek İçin Tıklayınız

Not: Buna hiç gerek olmasa bile, eğer resmi sitesi üzerinden indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: