Foxit Reader Hakkında Bilgi nasıl indirilir kullanımı

Foxit Reader İndir Nedir Nasıl Kullanılır ve Nasıl Türkçe Yapılır?

Foxit Reader esas itibariyle bir PDF okuyucu ve düzenleyicidir. Normalde Türkçe dil desteği bulunmayan Foxit Reader’ı nasıl Türkçe yapacağınızı yazının devamında kısaca anlatacağım. Fakat önce bu harika program ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi kısaca ama eksiksiz olarak anlatmak istiyorum.

Foxit Reader Hakkında Bilgi nasıl indirilir kullanımı

Foxit Reader Ne İşe Yarar? Kullanımı Hakkında Bilgi

Foxit Reader ile sıfırdan yepyeni bir pdf dosyası oluşturabilirsiniz. Ayrıca elinizdeki yani bilgisayarda bulunan pdf uzantılı dosyaları (Güvenli – şifreli dosyalar da dahil) açıp düzenleyebilir yani içindeki bilgileri değiştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra Foxit Reader yazılımının eklenti desteği olduğunu ve mevcut pek çok ücretsiz eklentiyi kullanarak programa yeni harika özellikler katabileceğinizi belirtmek durumundayım.

Ayrıca bu program sayesinde ekip halinde tek bir pdf üzerinde çalışabilir ve dokümanları kolayca sosyal medyada paylaşabilir yada e-posta ile gönderebilirsiniz.

Foxit Reader Artıları

Yerleşim düzeni: Foxit Reader’ın yerleşim düzeni MS Office programından ilham almıştır ve ribbon tarzı bir ana araç çubuğuna sahiptir. Hızlı erişim araç çubuğu gibi bileşenleri ise kendine has bir tasarıma sahiptir. Neredeyse bu programın her şeyini özelleştirebilirsiniz.

Koruma: Foxit Reader’in güvenlik tercihleri arasında Protect (Koruma) sekmesinde yer alan DocuSign seçenekleri bulunuyor.

Sesli okuma özelliği: View (görünüm) sekmesinde bulunan Read özelliği sayesinde dokümandaki yazıları yüksek sesli bir şekilde okur ve siz de rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Üstelik kaydırma çubuğunu hareket ettirerek okuma hızını ve sesi açıp kısmayı ayarlayabilirsiniz.

Destek: Yüz milyonlarca kişi geri bildirimleriyle Foxit Reader programının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için katkıda bulunuyor. Yardım arayanlar fazlasıyla buluyor. Örneğin neyin nasıl kullanıldığını anlatan çok sayıda doküman, hata raporları, Komut İstemi Yardımı ve kullanıcıların kattığı ekstra özellikler (eklentiler) gibi sizlere yardımcı olabilecek çeşitli seçenekler sunmaktadır.

Foxit Reader Eksileri

Karmaşık: İyi dizayn edilmiş bir arayüze sahip olmasına rağmen, Foxit Reader oldukça karmaşık ve komplike bir görünüme sahip. Programı kendi ihtiyaçlarınıza uygun hale getirebilirsiniz ama bu da biraz karmaşık.

Foxit Reader: Kıssadan hisse

Foxit Reader güçlü ve güvenilir bir pdf aracıdır ama piyasada ücretsiz olarak sunulan tek alternatif değil. Tabii ki kendi kulvarında en iyiler arasında olduğu kesin. İş çevreleri için belirli bir ücret karşılığında yükseltme yaparak profesyonel sürüme geçilebilir. Fakat ücretsiz versiyonu bile pek çok kullanıcı için fazlasıyla yeterlidir.

Foxit Reader Türkçe Yama:

Foxit Reader için hazırlanan Türkçe dil paketini buraya tıklayarak bilgisayara indirebilirsiniz. İndirdiğiniz ZIP arşivinden çıkan dil dosyasını kopyalayın. Ardından Foxit Reader programının kurulduğu klasöre gidin (C/Program Files içindeki). Bu klasörün içindeyken tr_tr isminde yeni bir klasör oluşturun ve az önce kopyaladığınız dil dosyasını bu yeni klasörün içine yapıştırın. Son olarak Foxit Reader programını açın ve FILE / Preferences / Languages / Choose custom language / Choose languages provided by the community / Turkish‘i seçip, OK butonuna tıklayın. Böylece artık dili tamamen Türkçe olacak.

Foxit Reader Nasıl İndirilir?

Aşağıdaki butona basarak Foxit Reader yazılımını direkt olarak sitemizden beklemeden indirebilirsiniz.

Foxit Reader İndirmek İçin:

indir3.png (213×54)

Foxit Reader programını resmi web sitesinden indirmek için buraya tıklayınız.

Ama resmi sitesinden indirmek için sizden işletim sistemi ve dil seçmeniz isteniyor. Yukarıdaki linke tıkladığınız zaman açılan sayfada bulunan Download Now yazan butona tıklayın. Böylece yeni ufak bir pencere açılacak ve sizden işletim sistemi (platform) ve dil (language) seçmenizi isteyecek. Hiçbir seçim yapmanıza gerek yok. Çünkü zaten işletim sistemi olarak Windows seçilmiş durumda ve dil olarak da İngilizce seçilmiş durumda. Bu programın orijinal halinde Türkçe dil desteği olmadığı için direk olarak penceredeki Download butonuna tıklayıp indirmeye başlayın.

Dilerseniz hiç bunlarla uğraşmaya gerek kalmadan, buraya tıklayarak doğrudan Gezginler.net sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

Foxit Reader programının kurulum dosyası 66 MB ve dili İngilizcedir. Buradan indireceğiniz sürümü ücretsizdir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: