Ana Sayfa Video ve Ses GOM Player Nedir Nasıl İndirilir Özellikleri Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

GOM Player Nedir Nasıl İndirilir Özellikleri Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

GOM Player tamamen Türkçe dilini destekleyen piyasadaki en kaliteli medya oynatıcı yani müzik dinleme, film ve video klip izleme programıdır.

Windows için GOM Media Player programı MP4, AVI, MKV dahil olmak üzere bilinen pek çok video formatını açabilir. Oynatılan medyaya odaklanmayı kolaylaştıran gösterişli bir tasarımın yanı sıra, internette karşınıza çıkabilecek bütün videoları destekleyen codec paketlerine sahiptir.

GOM Player Kurulumu Nasıl Kurulur?

Kurulum işlemi tıpkı diğer Windows ürünleri gibi standart bir şekilde ilerliyor. Önce kullanım şartlarını kabul ediyorsunuz, sonra programın yükleneceği yeri seçiyorsunuz ve ardından size AVG güvenlik firmasının sunduğu teklifi büyük ihtimalle reddediyorsunuz. Kurulumun ardından programı açtığınızda Gom Player size bir kılavuz seçeneği sunuyor ve bu kılavuzda ses ile monitör ayarlarını ayarlama imkanı veriyor.

Gom Player Nedir Nasıl Kulanılır

GOM Player Arayüzü ve Özellikleri

Varsayılan olarak 4:3 oranına sahip bir pencere sunulur ve dilerseniz turuncu, siyah ve gümüş renk temalarından birini seçebilirsiniz.

Oynatma, durdurma, ileri ve geri atlama tuşları pencerenin sol alt köşesinde konumlanmıştır. Bunun tam karşısında medya içeriğini yönetmek için kontrol paneli yer almaktadır.

Tam ortada ise GOM şirketinin diğer yazılımlarına erişimi sağlayan açıkçası reklam bağlantıları bulunmaktadır. Dilerseniz başka bir temayı seçerek bu bağlantılardan kurtulabilirsiniz.

Bu bağlantının tam üzerinde çok dar bir zaman çizgisi konumlandırılmıştır. Klavye ve fare ile kullananlar için oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim fakat dokunmatik ekrandan kullanacakların işini zorlaştıracağı da ortada.

Pencere üzerinde herhangi bir yere sağ tıkladığınız zaman açılan menüde pek çok seçenek karşınıza çıkıyor ve bunlar arasında ses/video ile alakalı ince ayarlar da bulunuyor. Örneğin bu menüden özel ses EQ efektleri ekleyebilir, altyazı uzunluğunu ayarlayabilir veya videonun belirli sahnelerinin ekran görüntüsünü yakalayabilirsiniz.

Bununla birlikte bazı seçenekler kafa karıştırıcıdır ve bunun nedeni dilden kaynaklanmaktadır.

GOM Player Mı? VLC Media Player Mı? Hangisi daha iyi?

Profesyonel kullanıcılar için klavye kısayol tuşlarını belirleme imkanı sunulmuştur. Hatta dilerseniz Android ve iPhone cihazlarından Wi-Fi yoluyla bilgisayara bağlanıp GOM Player programını yönetebilirsiniz. Bu özelliği şahsen denediğimi ve mükemmel bir şekilde hatasız çalıştığını söyleyebilirim.

Fakat konu medya oynatmaya gelince GOM player hiç de alçak gönüllü olamayacak kadar başarılı. Videolar olması gerektiği gibi oynatılır ve olması gerektiği gibi görünür. Hatta video oynarken bu esnada resim ayarlarını kademeli olarak yavaş yavaş değiştirebilirsiniz.

Daha önce sizlere VLC Media Player programını tanıtmıştım ve onun için de pek çok methiye dizmiştim. GOM Player ve VLC her ikisi birden son derece güçlü ve gelişmiş medya oynatıcılarıdır. GOM Player VLC’den daha fazlasını yapmaya çalışmış ve bunların bazılarında başarılı olmuş ama diğerlerinde şimdilik vaat ettiğini verememiştir. Hangisini seçeceğiniz size kalmış. Çünkü her ikisi de video izleme konusunda piyasadaki en güçlü yazılımlardır.

GOM Player programını direk bilgisayara indirmek için buraya tıklayınız.

  • GOM Player programının dosya boyutu: 22,62 MB
  • GOM Player programının lisansı: ücretsiz
  • GOM Player programının arayüz dili: Türkçe
  • GOM Player programının uyumlu çalıştığı işletim sistemleri listesi: Windows 10 32/64 bit Windows 8 Windows 7 Windows Vista
  • GOM Player programının resmin web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz