hotspot shield nasıl kullanılır

Hotspot Shield İndir Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Hotspot Shield ücretsiz bir VPN programıdır ve yasaklı sitelere giriş için en çok tercih edilen Windows yazılımıdır.

Bu araç sizin gerçek ip adresinizi saklar ve onun yerine sahte bir ip adresi atar. Bu sahte ip adresi sizi başka bir ülkeden internete giriyormuş gibi gösterir. Hangi ülke olacağı ise tamamen size kalmıştır.

Programın sitemizden indireceğiniz ücretsiz versiyonunda varsayılan olarak yalnızca ABD (Amerika) ülkesi seçeneği sunuluyor. Eğer ücretli sürümü satın alırsanız (ki normalde buna hiç gerek yok), ücretli sürümünde Çin, Rusya, Hindistan, İngiltere ve Almanya gibi daha pek çok ülkenin ip adresiyle internete bağlanabilirsiniz.

Hotspot Shield Nedir Neye Yarar?

Engelli Sitelere Girmek İçin Hotspot Shield İdealdir.

Türkiye’de bazen haklı bazen de tartışmalı nedenlerle pek çok internet sitesi kapatılmakta yani giriş yasaklanmaktadır. Mahkemeler tarafından kapatılan bu sitelerin pek çoğu hiç kuşku yok ki zararlı ve sakıncalı sitelerdir. Ama bazen de Vikipedi gibi dünyanın en faydalı sitelerinden biri de anlamsız yere kapatılabiliyor. Bu program sayesinde aklınıza gelebilecek bütün yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Üstelik diğer ücretsiz rakipleri gibi son derece yavaş bir internet deneyimi yaşatarak sizi canınızdan bezdirmez. Çünkü Hotspot Shield programının ücretli ve ücretsiz sürümlerindeki hız değerleri aynıdır. Yani mümkün olan en yüksek hızda yasaklı siteleri gezebilirsiniz.

Bunlara ek olarak bazen ülkemizde Facebook, YouTube, Twitter v Instagram gibi sosyal medya siteleri anlamsız bir şekilde çok yavaşlıyor. Bu gibi zamanlarda da hemen Hotspot Shield programını açıp farklı bir ülke üzerinden internete bağlanarak normal yüksek hızda siteyi görüntüleyebilirsiniz.

Hotspot Shield İle Anonim ve Güvenli Gezinti

Tüm bunların dışında Hotspot Shield programı size internette gizlilik yani anonim bir gezinti deneyimi sunar. Yani hiç kimse sizin gerçekte kim olduğunuzu, adınızı soyadınızı ve hangi adresten bağlandığınız gibi bilgileri hiçbir şekilde bilemez.

Mesela torrent sitelerden veya full indirme sitelerinden dosya indirmeye korkuyorsanız, Hotspot Shield programıyla bu korkunuzu aşabilirsiniz. Ayrıca internette belirli sitelere yorum yazarken kimliğinizin ortaya çıkmasından endişe ettiğiniz zamanlarda da bu harika yazılımdan yararlanabilirsiniz.

Hotspot Shield Kullanımı Resimlerle

Programı normal şekilde ilerleyerek kurduktan ve çalıştırdıktan sonra aşağıdaki pencere karşınıza geliyor. Burada kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen ok şeklindeki butona tıklayın.

Böylece karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Burada kırmızı renkli ok işaretiyle gösterilen ortadaki yuvarlak butona tıklayarak programı aktif hale getirebilirsiniz. Böylece gerçek ip adresiniz gizlenir, size sahte bir ip adresi verilir ve yasaklı sitelere girebilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde 1 numaralı ok ile gösterilen yerde internetten indirilen toplam veri miktarı ve 2 numaralı yerden de toplam yüklenen veri miktarı gösterilmektedir.

Yine üstteki görselde 3 numaralı ok ile gösterilen alanda size verilen sahte ip numarası yer almaktadır.

4 numaralı ok işaretiyle gösterilen yerde ise internete hangi ülkeden bağlandığınız bilgisi veriliyor. Tüm ücretsiz sürümü kullananlar varsayılan olarak ABD üzerinden bağlanıyor.

Son olarak programı kapatmak yani gerçek ip adresinizle Türkiye’den bağlanmak için 5 numaralı ok ile gösterilen Durdur yazan butona tıklayabilirsiniz.

Hotspot Shield programını bilgisayara indirmek için buraya tıklayınız.

Üstteki link çalışmaz ise, alternatif olarak buraya tıklayıp kesin bir şekilde bilgisayara indirebilirsiniz, çünkü kendi sunucumuza yükledik.

  • Hotspot Shield programının dosya boyutu: 19,2 MB
  • Hotspot Shield programının lisansı: ücretsiz
  • Hotspot Shield programının uyumlu çalıştığı işletim sistemleri listesi: Windows 10 32/64 bit Windows 8 Windows 7 Windows Vista
  • Hotspot Shield programının resmin web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: