Hard Disk Sentinel Professional 5.01 harddisk test etme performans ölçme ve onarım programı

Hard Disk Sentinel İndir (Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar)

Hard Disk Sentinel programı harddiski izler, test eder, sorunlar ile ilgili teşhis koyar, arızalar hakkında detaylı bilgi verir ve belirli kritik durumlar için alarm ayarladığınız zaman sizi uyarır.

Hard Disk Sentinel Professional 5.01 harddisk test etme performans ölçme ve onarım programı

Bir bilgisayarın ana depolama fonksiyonu hard disktir (HDD). Bir bilgisayarın etkinliği (verimliliği) harddiskteki boş alana bağlıdır. Eğer harddisk alanı küçük ise, göreceli olarak çalışan işlemlerin hızı da daha yavaş olur.

Hard Disk Sentinel programıyla bir bilgisayarın harddisk performansını analiz edebilir ve kesintisiz olarak takip edebilirsiniz. Bu programın tüm amacı size belirli aralıklarla rapor vermek ve hard diskin bozulmasını önlemek amacıyla olası çözüm önerileri sunmaktır. Harddiskte kaydedilen verilerin güvenliğini garanti altına almak için SMART izleme teknolojisini kullanır. Herhangi bir anomali tespit ettiği anda, açılan (pop-up) bir pencere üzerinde herhangi bir işlem yapmadan önce yedek almanızı bildiren bir mesaj gösterir.

Hard Disk Sentinel programının faaliyetleri oldukça kapsamlıdır çünkü harddiskteki tüm yerleri ve dosyaları tarar. Ayrıca genel bakış menüsünde (overivew menu) eksiksiz bir analiz raporu sunar. Programın yapılandırma ayarları tamamen arka planda çalışarak alarm kurmaya, yedek almaya ve analiz yapmaya izin verir. Fakat programın yüklenmesi sırasında harddiski bozmamak için hatalı işlemlerden kaçınmaya özen gösterin.

Hard Disk Sentinel programının kullanım lisansı deneme sürümü olmakla birlikte, arayüz dili Türkçedir ve boyutu 22 MB civarındadır. H.D.S. Hungary firması tarafından üretilen bu program Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP işletim sistemlerini destekler.

Hard Disk Sentinel İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Eğer yukarıdaki resmi indirme link herhangi bir nedenden dolayı çalışmazsa, eliniz boş dönmeyin yani sitemizden memnun ayrılın diye bu programı kendi sunucumuza yükledik ve direk olarak indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Lisans: Demo
  • Yayımcı: H.D.S. Hungary
  • Boyut: 22.6 MB
  • Arayüz: Türkçe

Güvenlik notu: Hard Disk Sentinel programının ne kadar temiz ve güvenilir (zararsız / Virüssüz) bir program olduğunu kendi gözlerinizle görmek için Virustotal.com raporuna buradan bakabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: