Paragon Partition Manager Disk Bölümleme ve Yönetme Programı Ücretsiz İndir

Partition Manager Free Edition İndir (Nasıl Kullanılır Kullanımı)

Paragon Partition Manager programının ücretsiz versiyonu sayesinde kolayca hard disk bölümleri oluşturabilir, boyutunu değiştirebilir, yeniden biçimlendirebilir ve hard disk bölümlerini silebilirsiniz. Ayrıca sihirbaz tabanlı işlemleri esneklik sunuyor. İleri seviye gelişmiş kullanıcılar bu programın algoritmalarının izin verdiğinden daha fazla kontrole ihtiyaç duyabilir.

Paragon Partition Manager Disk Bölümleme ve Yönetme Programı Ücretsiz İndir

Paragon Partition Manager Artıları

Çoğunlukla otomatik: Paragon Partition Manager programı sabit diski tarayarak mevcut bölümleri ve mevcut boş alanı tespit eder. Tek yapmanız gereken bazı temel seçenekleri işaretlemek ve geri kalan her şeyi programın otomatik halletmesini izlemekten ibaret.

Mac uyumluluğu: Gömülü olarak gelen bir NTFS/HFS çevirme aracı sayesinde Windows bilgisayardaki sabit diske, Mac bilgisayar üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.  Aynı şekilde Mac bilgisayarın sabit diskine de Windows bilgisayardan erişim sağlayabilirsiniz.

Tamamen bedava: Ücretsiz disk bölümleme araçları konusunda ücretsiz yazılım arayan kullanıcıların gerçekten çok az sayıda seçeneği var. Dolayısıyla Paragon Partiton Manager programı kesinlikle çok hoş karşılandı.

Paragon Partition Manager Eksileri

Kafa karıştırıcı dokümantasyon: Bu programın algoritmalarının mı yoksa dokümantasyonun mu daha karmaşık yani kafa karıştırıcı olduğuna karar veremedim.

Çok az kontrol imkanı: Disk bölümü oluşturmak için önce birinci diske bakıyor, ardından bir sonrakine ve bir sonrakine bakarak devam ediyor. Üstelik sadece C sürücüsü içindeki uygun disk alanlarını bulabiliyor. Ama D sürücüsündeki 320 GB alanı ve E sürücüsünden 700 GB alanı bulamıyor. Üstelik harici disklerdeki boş alanı da tespit edemiyor.

Kaos potansiyeli: Deneyimsiz (tecrübesiz) kullanıcılar mesela müzik dosyalarını koymak için C sürücüsünde ayrı bir disk bölümü oluşturmak isterse, yanlışlıkla yanlış bölümü silebilir. Dolayısıyla Paragon şirketi size işlem yapmadan önce verilerinizi yedekleme tavsiyesinde bulunuyor.

Paragon Partition Manager: Uzun Lafın Kısası

Disk sürücülerini bölümlemek ve yönetmek özen isteyen ve detaylara dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Deneyimsiz kullanıcılar Paragon Partition Manager programının sunduğundan daha fazla kontrole ihtiyaç duyuyor. Fakat temel işlemler ve nadiren gerçekleştirilen işlemler için işini iyi yapan bir yazılım olduğunu söyleyebilirim.

  • Boyut: 154 MB
  • Lisans: Ücretsiz
  • Üretici: Paragon Technologie
  • Dil: İngilizce
  • İşletim sistemi: Windows XP / Vista / Windows 7 / Windows 8

Paragon Partition Manager İndirmek İçin Tıklayınız (32-bit)

Paragon Partition Manager İndirmek İçin Tıklayınız (64-bit)

Not: Programın resmi sitesinden indirmek için buraya tıklayabilir veya Gezginler.Net üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: