qBittorrent Türkçe Arayüzü

qBittorrent Türkçe İndir (Nedir ve Nasıl Kullanılır) 32-64 Bit

qBittorrent ücretsiz, Türkçe ve hafif bir torrent indirme programıdır. Bu kullanması kolay ve güçlü program, sahip olduğu çekici ve fonksiyonel arayüzü sayesinde dosya paylaşmayı, torrent indirmeyi ve yönetmeyi oldukça kolay bir hale getiriyor.

qBittorrent Türkçe Arayüzü

Her ne kadar programın arayüzü basit olsa bile, bünyesinde bulunan özellikler ve araç setleri gerçekten devasa yani çok geniş. Programın içinde hazır olarak gelen entegre arama kutusuyla dilediğiniz torrent dosyasını arayıp bulabilirsiniz. Ayrıca yine hazır olarak gelen uzaktan kontrol arayüzüyle tüm indirme işlemlerini evinizden veya iş yerinizden uzaktayken bile yönetebilirsiniz.

Bunların yanı sıra qBittorrent programının RSS desteği, port yönlendirme desteği, IP filtreleme, en çok kullanılan Bittorrent eklentilerinin büyük bir kısmı, kolayca yeni torrent oluşturma, zamana göre planlı torrent indirme işlemleri ve daha sayamadığım pek çok özelliği bulunuyor.

Aslında qBittorrent programı torrent dosyalarının yönetimi ve indirilmesi konusunda büyük bir yenilik sunmuyor ama uTorrent gibi popüler programların mükemmel bir alternatifini sunuyor. Mesela Vuze programı oldukça meşhur ama kurulum için bilgisayarınızda JAVA’nın yüklü olması gerekiyor. Halbuki qBittorrent programında böyle bir şeye gerek yok ve içerisinde uTorrent programının gösterdiği rahatsız edici reklamlar bulunmuyor.

Önemli: Her ne kadar qBittorrent programı ücretsiz, açık kaynak kodlu ve temiz bir torrent yöneticisi olsa da, indirmek için seçtiğiniz dosyalardan tamamen kendiniz sorumlusunuz. Yasa dışı ve telif haklarına aykırı olan içerikleri paylaşmayın.  Eğer yasalara uygun ve telif içermeyen torrent dosyalarını nereden bulacağım diye merak ediyorsanız, GIMP programının indirme sayfasına veya Ubuntu işletim sisteminin indirme sayfasına göz atabilirsiniz. Tabii ki bunlar dışında torrent olarak indireceğiniz binlerce yasal dosya mevcut.

qBittorrent İnceleme:

Kurulum notları: Bu program tertemizdir ve içerisinde hiçbir gizli yükleme veya reklam yazılımı yoktur. Dolayısıyla kurulum işlemi çok kolay ve sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor.

İlk Etkileşim: Eğer benim gibi sizler de bir uTorrent hayranıysanız, o zaman bu programın basit arayüzünden hoşlanacaksınız.

Özelleştirmek istediğiniz her türlü ayara en üstteki Araçlar menüsüne tıklayınca açılan Seçenekler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz qBittorrent programına şifre koyarak sizden başkasının açmasını önleyebilirsiniz.

Performans: Ben ve birkaç arkadaşım 75 Mbps hıza ulaşmayı başardık. Zaten ulaşabileceğimiz yani internet bant genişliğinin bize verdiği maksimum hız da buydu. Bu hıza Windows 10 ve Windows 8.1 üzerinde ulaşmayı başardık. Görünüşe göre böylesine yüksek hızlar yalnızca yakındaki bir konumdan gerçekleşen transferlerde oluyor. Fakat burada asıl anlatmaya çalıştığım şey herhangi bir hız sınırlamasının olmaması.

Eğer internet bağlantınız 1 Gbps gibi devasa bir hıza sahipse (Türkiye’de henüz böyle bir hız yok), o zaman maksimum hızınıza normal HDD ile ulaşamazsınız. Kısacası bir SSD almanız gerekiyor.

Uzun lafın kısası: Bu programı kullanabilmek için bir kullanma kılavuzuna gerek yok. Eğer uTorrent gibi benzer programlar kullandıysanız, sadece dakikalar içinde bu programa alışacaksınız. En fazla birkaç gün içinde süper bir torrent indirme programına sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Ben de şahsen bu programı yükledim, kullanıyorum ve şiddetle herkese tavsiye ediyorum.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Christophe Dumez
  • Boyut: 18.6 MB
  • Arayüz: Türkçe
  • Sistem:Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Xp, Vista

qBittorrent İndirmek İçin Buraya Tıklayınız (32-bit ve 64-bit destekli)

Olmaz ama eğer olur da üstteki link çalışmazsa, alternatif olarak buraya tıklayıp indirebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: