Resource Hacker: Kaynak Kod Düzenleme Programı

Resource Hacker İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar)

Resource Hacker ücretsiz bir kaynak kod düzenleme programıdır ve bu araç sayesinde EXE, DLL ve OCX dosyalarını açabilir ve içindekileri değiştirerek düzenleyebilirsiniz.

Resource Hacker: Kaynak Kod Düzenleme Programı

Resource Hacker ile çalıştırılabilir bir dosya (EXE) içine gömülen kaynakları görüntüleyebilir, değiştirebilir, ismini değiştirebilir, silebilir ve dışarı aktarabilirsiniz. Sözü edilen bu kaynaklar arasında ikonlar, menüler, sesler, yazılar, diyaloglar ve gömülü dosyalar gibi diğer ikili objeler bulunuyor.

Resource Hacker programını kullanarak yukarıda sıraladığım bu kaynakları ayrı birer dosya olarak dışarı çıkartıp bilgisayara kaydedebilirsiniz. Böylece kaynakları analiz edebilir, yenileriyle güncelleyebilirsiniz.

Genellikle programlara ve oyunlara Türkçe yama (dil dosyası) gömmek için yani Türkçeleştirmek için Resource Hacker ve benzeri programlar kullanılmaktadır.

Bunun dışında örneğin bir masaüstü bilgisayar programının içindeki bir görseli alıp ayrı bir resim dosyası olarak bilgisayara kaydedebilir ve başka işlerinizde kullanabilirsiniz. Görsel yerine başka dosyaları örneğin dokümanları veya sesleri de bu şekilde ayrı birer dosya olarak kaydedebilirsiniz.

Yazılım geliştiriciler bu programdan yararlanarak, yeniden derlemeye gerek kalmadan, EXE dosyasının içindekileri değiştirebilir.

Resource Hacker programıyla herhangi bir çalıştırılabilir dosyayı düzenlemeden önce bir yedeğini almakta fayda var.

Resource Hacker İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Olmaz ama eğer olur da yukarıda verdiğim resim indirme linki bozulursa yani çalışmazsa, sitemizin sunucusuna yüklediğimiz Resource Hacker adlı programın orijinal kurulum dosyasını alternatif olarak buraya tıklayıp direk indirebilirsiniz. Reklam yoktur ve beklemek (geri sayım) yoktur.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Angus Johnson
  • Boyut: 2.8 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows 10/8/XP/Vista/7
    32-bit program.  32-bit ve 64-bit OS desteği mevcut.

Resource Hacker programı bilgisayarıma zarar verir mi?

Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz. Çünkü bu yazılımın kurulum dosyasını önce kendi bilgisayarıma indirip antivirüs programımla tarattım. Bu da beni tatmin etmeyince, Virustotal.com sitesine yükleyerek onlarca farklı antivirüs programı ile analiz ettirdim ve ortaya çıkan sonuç raporuna göre Resource Hacker programı %100 temiz ve güvenlidir yani hiçbir zararlı yazılım içermez. Dilerseniz raporu görmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: