RivaTuner Nedir kullanımı

RivaTuner İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?)

RivaTuner aslında bir ekran kartı optimizasyon, düzenleme ve hız aşırtma (overclock) programıdır.

RivaTuner Nedir kullanımı

Neredeyse her bilgisayar içerdiği donanım yapılandırmasıyla ilgili farklı parametreleri ayarlama desteği sunar. RivaTuner popüler bir ekran kartı hız aşırtma yazılımıdır ama kullanması en kolay olanı diyemeyeceğim. Aslında bu program daha çok NVIDIA ve ATI marka ekran kartları için öze olarak üretilmiştir. Zaten bilgisayarların büyük bir çoğunluğunda bu ikisinden birisi bulunuyor.

RivaTuner saysinde pratik bir şekilde hız aşırtma (overclock) yapabilir hatta daha sonrasında hız düşürme (underclock) işlemi yapabilirsiniz. Hızı düşürmenin avantajı ise laptop pil ömrünü uzatmaktır. Yani performans düşerken, pil performansı artar.

Nvidia markasının GeForce serisi dahil olmak üzere tüm ekran kartı modellerinin ayarlarını en iyi şekilde kolayca yapma imkanı sunuyor.

Fakat bu programı kullanarak ekran kartına hız aşırtma yaptığınız zaman ekran kartının iyi bir şekilde soğutulduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde aşırı ısınmadan dolayı ekran kartı yanabilir, bozulabilir veya bilgisayarınız toptan hasar görebilir. Aynı şey bilgisayarın işlemcisine hız aşırtma yapıldığı zaman da geçerlidir.

RivaTuner İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Eğer yukarıda verdiğim resmi indirme linki günün birinde bozulursa yani çalışmazsa ve indiremezseniz, kendi sunucumuza yüklediğimiz bu programın orijinal kurulum dosyasını alternatif olarak buraya tıklayıp direk indirebilirsiniz. Hiçbir şekilde reklam gösterme veya bekletme yoktur.

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Hilbert Hagedoorn
  • Boyut: 2.7 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP

Peki RivaTuner programı güvenli mi? Zararlı yazılım içeriyor mu? Arka planda başka reklam programlarını yüklüyor mu? 

RivaTuner programının kurulum dosyasını bilgisayara indirip daha sonra Virustotal.com sitesinde antivirüs testine tabi tuttum. Çıkan sonuçların kesin olarak gösterdiği gibi %100 temiz ve güvenli bir yazılımdır. Dilerseniz sonuç raporuna buraya tıklayıp kendiniz de göz atabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: