Skype Son Sürüm Türkçe 2019

Tüm dünya ile görüşmek için VoIP teknolojisi

Image

Skype, diğer Skype kullanıcılarını aramanızı ve konuşmanızı, video görüşmeleri yapmanızı ve çok daha fazlasını sağlayan popüler, kullanımı kolay ve güvenilir bir VOIP(Voice over Internet Protocol – İnternet Protokolü Üzerinden Ses) programı.

Skype ile yalnızca bilgisayarınız üzerinden sesli görüşme yapmakla kalmıyor (telefon gibi, tek fark ücretsiz olması), aynı zamanda SkypeOut hizmetini kullanarak ve Skype kredileriyle ödeyerek gerçek telefon görüşmelerini de çok daha ucuza yapabiliyorsunuz. Skype, sesli görüşmelerin yanı sıra standart IM işlevlerini de içeriyor (yazılı görüşmeler, ifadeler, kullanıcı avatarları vs.) ve grup video görüşmeleri yapmanıza da olanak tanıyor.

Geliştirilmiş video arayüzü

Bu video görüşmeleri, Skype’ın son sürümünün asıl odak noktası. Programın arayüzü, video konferansları düşünülerek tamamen yeniden tasarlanmış. Bu da, görüşmeleri yönetmek için videonun yazılı sohbet, kişi listesi ve araç çubuğuna tamamen sığmasını sağlamak üzere arayüzün genişletilmiş olması demek. Yeni arayüz siz görüşme yaptığınızda değişiyor ve tüm dağınıklık gidiyor; böylece yalnız video görüntülerini ve denetimlerini görüyorsunuz. Grup videosu bu sürümde de halen test aşamasında, ve oldukça da iyi.

Testimiz sırasında ses kalitesi oldukça yüksek ve netti. Video zaman zaman piksel biçiminde görüntülendi ama bu üstesinden gelemediğimiz bir şey değildi. Ayrıca hoş bir ayrıntı da vardı; bu da görüştüğünüz kişinin videosuna eklenmiş kendi video görüntünüz ve kendi resminizin ekran görüntüsünü alma seçeneğiydi.

Facebook entegrasyonu

Diğer bir büyük gelişme de Facebook entegrasyonu. Bu oldukça önemli bir gelişme, çünkü size uygulamada haber beslemeleri sunmakla kalmıyor (bunu herkes yapabilir), kişi bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlarınız için arama ve sms düğmeleri ekleyebiliyorsunuz. Skype dakikaları satın aldıysanız, Facebook arkadaşlarınızı arayabiliyorsunuz ve Skype oturumu açmışlarsa onları ücretsiz olarak da arayabiliyorsunuz. En iyi yeni özelliklerden biri de otomatik çağrı kurtarma; görüşmeden düştüğünüzde görüşme duraklatılıyor. Yeniden başlatmak ise gerçekten kolay.

Skype 5 daha çok video görüşmelerine odaklanan komple bir arayüz yenilemesinden geçmiş ve uygulamaya, çevrimiçi iletişimleriniz için kullanışlı geliştirmeler de eklenmiş.

Artıları

  • Kullanımı kolay
  • Şık video görüşme modu
  • Tüm görüşmelerinizin kaydını tutar
  • Sohbet deneyiminizi geliştirmek için sayısız özellik
  • Sesli görüşmelerde harika ses kalitesi
  • Hedef videoda katıştırılmış yerel video desteği

Eksileri

  • Yeni arayüz büyük

Skype Türkçe Son Sürüm İndir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: