Windows Live Messenger 2018 MSN Messenger Son Sürüm

Yeni Windows Live Messenger, eskisinden çok daha sosyal

windows-live-messenger-34.jpg (596×508)

 Windows Live Messenger 2018 son sürümü nihayet geldi. Sadece bir sohbet programı olmaktan çok uzak olan Microsoft’un yepyeni anlık mesajlaşma istemcisi, şimdi sosyal ağ desteğiyle eksiksiz bir iletişim merkezi.

Önceki sürümlerinde olduğu gibi, Windows Live Messenger 2018 de, Posta, Yazar, Senkronizasyon, Companion, Aile Koruması, Fotoğraf Galerisi, Movie Maker ve Bing Bar gibi diğer uygulamaları da içeren Windows Temel Parçalar paketinin bir parçası. Neyse ki, kurulum işlemi sisteminizde hangi uygulamaları istediğinizi tam olarak seçebilmenizi sağlıyor.

Windows Live Messenger yenilenmiş bir arayüze sahip. Facebook, MySpace ve gibi diğer hizmetlerle entegrasyon sayesinde, uygulamayı başlattıktan hemen sonra Öne Çıkan Sosyal Haberler, arkadaşlarınızın en son haberlerini ve durum mesajlarını bir bakışta görmenizi sağlıyor. Yine eski tarz görünümü tercih ediyorsanız üzülmeyin: Ancak sosyal ağlarınız için farklı bir e-posta hesabı kullanıyorsanız, bu hizmetleri Windows Live web sitesinden ilişkilendirmeniz gerekeceğini unutmayın.

Sosyal yönünün haricinde, biraz yenilenmiş olan görünümün dışındaki diğer her şey Windows Live Messenger 2011 ile aynı. Halen sesli ve görüntülü sohbetler yapabiliyor, arkadaşlarınızla online oyunlar oynayabiliyor, dosya paylaşabiliyor ve elbette programın görünümünü dış görünümler ve renk temalarıyla özelleştirebiliyorsunuz. İfadeler de elden geçirilmiş ve nihayet, tek bir pencerede bölünmüş birden fazla görüşme yapabiliyorsunuz!

Tamamen yenilenmiş Windows Live Messenger 2015’in tek olumsuz yanı, sadece Windows Vista ve Windows 7 ile çalışması. Bu nedenle eğer halen Windows XP kullanıyorsanız eski sürümü kullanmaya devam etmeniz veya sisteminizi yükseltmeniz gerekiyor!

Windows Live Messenger 2018, Microsoft’un IM istemcisinin uzun süredir beklenen, sosyal ağlar ve diğer hizmetlerle entegre edilmiş olan yeni sürümü.

Artıları

  • Harika sosyal özellikler
  • Yüksek özelleştirilebilme
  • Bölünmüş sohbetler
  • Yeni ifadeler

Eksileri

  • Windows XP desteği yok
  • Twitter desteklenen hizmetlere dahil edilmemiş

İndirme linkleri:

Boyut: 1.8 MB

Lisans: Türkçe

indir

(((Alternatif)))

İndir


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: