UNetbootin USB Bellekten Linux Kurma Programı

UNetbootin İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır ve Çalışır?)

UNetbootin USB’den Linux kurma programıdır. UNetbootin sayesinde gerçek bir fiziksel CD’ye gerek kalmadan, önyüklenebilir kurulum aracı oluşturarak Linux dağıtımlarını (Ubuntu, Fedora vs) bilgisayara CD’siz olarak USB bellekten yükleyebilirsiniz.

UNetbootin USB Bellekten Linux Kurma Programı

Yeni bir işletim sistemi kurulumu yapacaksanız, önyüklenebilir bir cihaza (CD, DVD, USB bellek vs) sahip olmanız gerekir. Bu program sayesinde bir depolama cihazını önyüklenebilir hale getirebilirsiniz. Örneğin bilgisayara Linux yüklemek için önyüklenebilir bir USB sürücüsü hazırlayabilirsiniz.

Programın arayüzü basit ve sezgiseldir. Linux’un kurulum dosyalarını içeren ISO imaj dosyasını seçtikten sonra, tek tıklamayla herhangi bir USB belleği yada harici bir hard diski önyüklenebilir hale getirebilirsiniz.

Düzgün çalışan bir USB disk oluşturma prosedürü gerçekten çok basit. Kurulum prosedürü %100 tamamlanınca, Next yazan butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Ardından bilgisayarın BIOS ayarlarına girerek, başlangıç (boot) seçeneklerinde USB belleği birinci sıraya almayı unutmayın. Bu ayarı yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Böylece kurulum işlemi otomatik olarak başlayacak.

Yeni bir işletim sitemi kurmak isteyenler veya mevcut işletim sistemini örneğin Windows 8’den Windows 10’a yükseltmek isteyenler için önyüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturmak her zaman en pratik yöntemdir.

Windows İçin UNetbootin İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Linux İçin UNetbootin İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

macOS İçin UNetbootin İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Lisans: Ücretsiz
  • Yayımcı: Geza Kovacs
  • Boyut: 4.6 MB
  • Arayüz: İngilizce
  • Sistem: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP

UNetbootin programı bilgisayarıma zarar verir mi? Bilgisayara virüs bulaştırır mı?

Kesinlikle hayır! Çünkü UNetbootin programının kurulum dosyasını bilgisayara indirdikten sonra, dünyaca ünlü çevrimiçi virus tarama sitesi olan Virustotal.com sitesine yükledim. Bu sitede neredeyse bütün antivirüs programları tarafından (66 farklı antivirüs programı) tarandı ve sonuçlar %100 temiz ve güvenli çıktı. Dilerseniz sonuç raporuna bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: