Ana Sayfa Araçlar Dosya-Sürücü Unknown Device Identifier İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır?)

Unknown Device Identifier İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır?)

Unknown Device Identifier programı işletim sistemi tarafından tanımlanamadığı için sürücüsü bulunamayan veya aramanıza rağmen doğru sürücüyü bulamadığınız cihazların sürücüsünü otomatik olarak tanımlar (kimliğini tespit eder) ve internetten indirerek yüklemenize yardımcı olur. Üstelik yeni sürümde sürücünün yedeğini alma özelliği de var.

Bilgisayarın anakartı tüm sürücüleri tanıyamaz (belirleyemez). Fakat Unknown Device Identifier programı tüm sistemi arayıp uygun donanım bileşenlerini tespit etmek için özel olarak dizayn edilmiştir. Programın bütün amacı bilnmeyen kaynaklardan programları aramak ve güncelleme yaparak cihazları güncel ve düzgün çalışır bir hale getirmektir.

Zaten programın arayüzü oldukça basit olduğundan dolayı her seviyeden kullanıcılar için uygundur.

Unknown Device Identifier programının kurulumu hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Yine de arayüzün yüklenmesi ve başlaması birazcık zaman alır. Arayüzü çok sade ve iyi bir şekilde organize edilmiş. Programın tüm araçları tek bir pencereye sıkıştırılmış.  Bilgisayardaki sürücülerin tam listesi açılır bir menüde liste olarak gösterilir. Bu liste kronolojik (tarihe göre) sırada dizilmiştir. Raporun çıktısını yazıcıdan alabilir veya düz bir doküman olarak kaydedip daha fazla analizler yapabilirsiniz.

Programın arayüzü bir internet adresinden içeri aktarmayı destekliyor. Böylece hem kolay iletişim sağlanıyor hem de daha fazla işlem yapılabiliyor. Programın arayüzü diğer seçenekleri kilitliyor. Çünkü bu program tek seferde tek işlem yapabilen basit bir araçtır. En kötü yanı ise sistem güncellemelerini çalıştırmak amacıyla siteye direk transfer için çevrim içi entegrasyonu olmaması.
Programın tüm işlemleri saniyeler içinde çalıştırılır. Üstelik bilgisayarın performansını etkilemez çünkü dosya boyutu çok küçüktür.

Unknown Device Identifier Kullanımı Resimli Anlatım

Unknown Device Identifier Bilinmeyen Sürücü Bulma Programı
Öncelikle programı çalıştırın ve ana pencerede listelenen cihazlardan sürücüsünü bulamadığınız cihazın üzerine gelip sağ tıklayın. Açılan menüden Find Driver seçeneğine tıklayın. Böylece sürücüyü bulup yükleyecek.
Eğer sürücünün yedeğini almak isterseniz, sürücüye sağ tıklayın ve açılan menüden Backup Driver seçeneğine tıklayın. Hepsi bu kadar kolay.

Unknown Device Identifier programının kullanım lisansı ücretsiz (tamamen bedava) ve 32-bit / 64-bit sistemlerin ikisini birden destekler. ZhangDuo firması tarafından geliştirilen bu aracın boyutu yaklaşık 1,2 mb civarındadır.

Unknown Device Identifier İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Eğer yukarıdaki resmi indirme linki çalışmazsa, eliniz boş dönmeyin diye kendi sunucumuza yüklediğimiz bu programı buraya tıklayıp direk indirebilirsiniz (reklam yok, beklemek yok, orijinal kurulum dosyasıdır).

Lisans: Ücretsiz
Yayımcı: ZhangDuo
Boyut: 1.2 MB
Arayüz: İngilizce
Sistem: Windows 10 / Windows 8 / Windows 7 / Windows Vista / XP

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz