Virtual Drive Pro sanal sürücü ve disk imajı oluşturma programı

Virtual Drive Pro İndir (Nedir? Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım)

Virtual Drive Pro sanal sürücü oluşturma ve disk imajlarını bu sanal sürücüye yerleştirerek CD’siz oyun oynama programıdır.

Virtual Drive Pro sayesinde CD, DVD ve Blu-ray disklerden disk imajları oluşturabilir, elinizdeki imajları disklere yazdırabilir, sanal sürücü oluşturabilir, disk imajlarını sanal sürücüye yerleştirebilir ve CD/DVD/Blu-ray diskleri çoğaltabilirsiniz (klonlama).

VirtualDrive Pro sayesinde artık fiziksel disklerin çizilmesi, çalınması, kaybolması veya bozulması gibi endişelerden kurtulacaksınız. Tabii ki ikide bir diskleri bulup CD-ROM’a takmak derdine de son veriyor. Tüm disklerin imajını alıp bilgisayara kaydettikten sonra dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar sanal sürücü oluşturup bu sürücülere yerleştirerek çalıştırabilirsiniz.

CD/DVD emülasyon yazılımları günümüzde bol miktarda var. Fakat tüm kullanıcı kategorilerini hedef alan ve çok sayıda amaca hizmet eden birini bulmak çok zor. İşte Virtual Drive Pro tam da böyle bir araç.

Sanal sürücüler oluşturun, diskleri yazdırın, kopyalayın ve yedeğini alın

Bu program sayesinde çok kolay bir şekilde sanal sürücüler oluşturabilir, CD-DVD-Blu-ray diskleri yazdırabilir, kopyalayabilir ve yedeğini alabilirsiniz. Kullanması kolay bir arayüzü sayesinde sahip olduğu tüm fonksiyonları tek tıklamayla kullanabilirsiniz.

Adım Adım İşlem Yapma Yaklaşımı

VirtaulDrive Pro’nun tüm özelliklerine çok hızlı bir şekilde erişim sağlamanın yanı sıra, çeşitli kılavuzlarla bunların kullanımı kolaylaştırılmıştır. Mesela disk imajını almak için veya yazdırmak için sihirbaz araçları bulunuyor. Bu sihirbazları kullanarak hiçbir teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcılar bile her türlü işlemi kolaylıkla yapabilir. Üstelik diskleri silmek veya klonlamak ile ilgili de sihirbazlara sahip.

Blu-ray, DVD ve CD’ler ile çalışın ve kapak görselleri yapın

Programın Blu-ray, DVD ve CD desteği sayesinde tüm disk formatlarıyla çalışabilirsiniz. Ekstra olarak da programın sunduğu kapak yapma aracı sayesinde oluşturduğunuz CD veya DVD’ler için harika kapak görselleri yaratabilirsiniz.

Emülasyon için yani sanal sürücü oluşturma üst sınırı 23’tür. Aynı anda çok sayıda oyunu, filmi veya müzik albümünü sanal sürücülere yerleştirerek eş zamanlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

VirtualDrive Pro Kullanımı Resimli Anlatım

Virtual Drive Pro sanal sürücü ve disk imajı oluşturma programı

Ana pencerede sol üst köşedeki Create yazan butona tıklayın ve açılan menüden New Virtual Drive seçeneğine tıklayın. Böylece yeni bir sanal sürücü oluşturma ekranı açılacak. Burada yeni sürücüye bir harf atayın ve işlemi tamamlayın.

Ardından internetten indirdiğiniz ISO veya BIN şeklindeki disk imajı dosyalarını bu sanal sürücüye yerleştirmeniz gerekiyor. Bunun için masaüstündeki Bilgisayarım simgesine çift tıklayarak açın ve açılan pencerede az önce bir harf atayarak oluşturduğunuz yeni sanal sürücüye sağ tıklayın. Açılan menüden Instert‘e tıklayın ve bilgisayardaki imaj dosyasını bulup seçerek bu sanal sürücüye yerleştirin. Böylece disk imajı tıpkı gerçek bir CD veya DVD’yi bilgisayarın CD-ROM’una takmış gibi çalışacak ve oyunları oynayabileceksiniz. Oluşturduğunuz bir sanal sürücüyü silmek için yine üzerine sağ tıklayıp açılan menüden Delete seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca sanal sürücüye taktığınız bir imajı kolayca çıkartmak için sürücüye sağ tıklayıp açılan menüden Eject seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

VirtualDrive Pro İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

Lisans: Deneme
Yayımcı: FarStone Technology
Boyut: 25 MB
Arayüz: İngilizce
Sistem: Windows 7/8/8.1/10

Yayımlandı

kategorisi

yazarı: