VLC Media Player 2019 Türkçe Son Sürüm 64-Bit

VideoLAN-Client_3.png (688×624)

Çoklu dosya biçimlerini destekleyen en iyi ortam yürütücü 

Tüm biçimlerdeki video veya müzikdosyalarını yürütmek istiyorsanız, muhtemelen aradığınız şey VLC ortam yürütücüsü.

Geliştiricilerine göre 500 milyonun üzerindeki indirme sayısıyla, VLC ortam yürütücüsü piyasada bulunan en başarılı açık kaynak multimedya oynatıcı. VLC ortam yürütücüsü özellikle de Windows Media Player,iTunes, ve RealPlayer’a harika bir alternatif. Hafif, hızlı, kullanımı kolay ve en önemlisi de hemen her şeyi yürütebiliyor.

Sürüm 1.0 piyasaya çıkalı iki buçuk yıl oldu ve sürüm 2 (“Twoflower”) yeni bir arayüz, daha hızlı şifre çözme, daha fazla dosya biçimini destekleme ve HD ve BluRay oynatma özelliklerini içeriyor. Buna rağmen uygulama, halen günümüzün en stabil, esnek ve hafif ses ve video oynatıcısı olmayı sürdürüyor. Diğer ortam yürütücüler sık rastlanmayan dosya biçimlerini kodek yükledikten sonra yürütürken veya hiç yürütmezken, VLC ortam yürütücüsü MPEG dosyalarından FLVve RMBV dosyalarına kadar tonlarca dosya biçimini yürütebiliyor. Sürüm 2 de, 10 bit kod desteği ve H.264, MPEG-4/Xvid ve WebM.için çoklu iş parçacıklı şifre çözme gibi önemli ilaveler içeriyor.

VideoLAN-Client_10.png (828×668)

VideoLAN-Client_6.png (688×624)

Faydalı bir özelliği de, tamamlanmamış video dosyası bölümlerini oynatabildiğinden, VLC ortam yürütücüsünü indirmekte olduğunuz dosyaların önizlemesini yaparken kullanabilmeniz. Ancak VLC ortam yürütücüsü sadece video oynatmak için değil. Channels.com gibi video kanalı akış hizmetleriyle de olağanüstü bir entegrasyon sunuyor ve ESPN, Reuters ve National Geographicgibi kanallara erişmenizi sağlıyor. Oynatma listesine sağ tıklamanız veya CMD tuşuna (Mac) tıklamanız ve Services Discovery ve Channels.com öğelerini seçmeniz yeterli. Bundan sonra Channels.com VLC ortam yürütücüsü oynatma listenizde görüntülenir. Farklı mevcut kanalları görüntülemek için bağlantıya tıklayın. İstediğiniz kategoriye tıkladığınızda, tüm mevcut kanalların açılan listesi VLC ortam yürütücüsünde görüntülenecektir. İzlemek istediğiniz kanala tıklarsanız akış hemen başlar.

VLC ortam yürütücüsü ayrıca harika bir kısayol desteğine sahip ve kısayolları öğrenmek için zaman ayırırsanız, onu farenize dokunmadan kontrol edebilirsiniz. Uygulamayla DVD veya video dosyaları izliyorsanız, bu sorun olmaz. Müzik söz konusu olduğunda hemen hemen tüm dosyaları çalar ve bir equalizer ile oynatma listesi oluşturma özelliği içerir. VLC ortam yürütücüsünün kullanımı iTunes kadar sezgisel olmasa da, dosya biçimleri açısından ondan çok daha esnek bir yürütücü. VLC’yi dosyalarınızı dönüştürmek için bile kullanabiliyorsunuz ve sayısız dosya biçimiyle fiziksel ortam yürütmesine ek olarak, çok sayıda akış protokolü ve TV yakalama kartı da destekleniyor.

VLC ortam yürütücüsü video dosyalarınıza altyazı eklemeyi de kolaylaştırıyor; SRTdosyasını videonuzun bulunduğu klasöre eklediğinizde altyazıyla birlikte çalışıyor.

Son olarak sürüm 2’de, halen tamamen işlevsel olmasına rağmen arayüz de bir parça geliştirilmiş. Ancak VLC ortam yürütücüsünün görüntüsünü değiştirmek için dış görünümler indirebiliyorsunuz. Tercih menüsü kapsamlı ama yorucu değil ve çok geniş çevrimiçi belgeler mevcut.

Blog yazılarımıza göz atmayı unutmayın: VLC ortam yürütücüsü v KMPlayer, VLC ortam yürütücüsünde videoları döndürme, VLC ortam yürütücüsünde ses ve video senkronizasyonu yapma ve VLC ortam yürütücüsünde altyazı kullanma.

VLC Media Player Windows ve Mac için en iyi multimedya uygulaması. Hemen her şeyi sorunsuz yürütüyor – daha fazla ne isteyebilirsiniz ki?

Artıları

  • Çok sayıda dosya biçimini destekliyor
  • İyi kısayol desteği
  • Kullanımı kolay
  • Çok esnek ve hafif
  • Web kanalı akış hizmetleriyle entegrasyon
  • Sürüm 2’de geliştirilmiş arayüz
  • Sürüm 2’de daha fazla dosya biçimi desteği
  • BluRay ve HD yürütebiliyor

Eksileri

  • Kullanıcı arayüzü oldukça sade
  • Kullanıcı arayüzü Mac versiyonunda daha şık

VLC media player İndir

Boyut: 21.8 MB

Lisans: Ücretsiz

Dil: Türkçe

Alternatif indirme linki

Alternatif indirme linki 2


Yayımlandı

kategorisi

yazarı: